post

Dwa ćwiczenia, które poprawią wasze uderzenia z bunkra

Grasz w golfa? Jeżeli tak to na pewno nie raz spotkałeś się z koniecznością uderzeń z bunkra. Wbrew pozorom nie jest to wcale taką duża przeszkodą jakby się większości osób wydawało. Gracze, którzy mają duże doświadczenie niejednokrotnie specjalnie celują do tego rodzaju pułapek, aby ułatwić sobie następne zagranie. Nie mają oni specjalnego problemu z wykonaniem takiego uderzenia, gdzie po takim uderzeniu piłka bez najmniejszego problemu lądować może przed dołkiem. Niestety jednak o ile zawodnicy zajmujący się grą w golfa profesjonalnie radzą sobie z takimi uderzeniami to niestety ludzie grający amatorsko czy też na poziomie klubowym niestety mają o wiele większe problemy z realizacją tego rodzaju uderzeń. Jednak na szczęście istnieją ćwiczenia, które ułatwiają wykonanie takiego uderzenia.

Ćwiczenie 1 – kontrola kontaktu

Najważniejszą umiejętnością jest umiejętność uderzania piasku ciągle w tym samym miejscu. Dzięki temu za każdym razem można wykonywać uderzenia dokładnie w ten sam sposób. Aby ćwiczyć uderzenia w ten sposób należy narysować linie prostopadłą do swojego celu. Narysować kilka prostokątów o długości 15 centymetrów oraz szerokości główki od kija. Celem ćwiczenia jest takie uderzanie, aby cały piasek z obszaru prostokątów wyleciał z nich. Divot powinien pokrywać się z zaznaczonym kształtem. Oczywiście trzeba pamiętać, żeby zaczynał się on dokładnie na linii. Ćwiczenie należy powtarzać cztery razy a za piątym razem uderzać w prostokąt, w którym znajduje się piłka. Jeżeli to ćwiczenie opanujesz do perfekcji to będziesz mógł być pewnym, że bez problemów za każdym razie wyjdzie się z piachu.

Ćwiczenie 2 – kontrola dystansu

Jest to ćwiczenie, które pomaga w kontroli dystansu uderzenia. Na pierwszy rzut oka jest jest to o wiele prostsze, ale to tylko teoria. Będąc w bunkrze należy wybrać flagę, która oddalona jest o około 15 metrów. Pierwsze uderzenie powinno być na sam początek greenu. Każda kolejna piłka powinna trafiać coraz dalej, ale tak aby nie przekroczyć granic dołka. Celem ćwiczenia jest zmieszczenie jak największej ilości piłek pomiędzy pierwszą piłką znajdującą się na początku zielonej strefy a dołkiem. Urozmaiceniem tego ćwiczenia może być rywalizacja z innym graczem.

Jak widać ćwiczenia poprawiające uderzenia z bunkra nie należą do zbyt trudnych w realizacji, a jednocześnie pozwalających na zdobycie całkiem przydatnej umiejętności. Jeśli chce się opanować grę w golfa na bardziej profesjonalnym poziomie to ta umiejętność na pewno będzie bardzo potrzebna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *