post

Co składa się na kompletny zestaw do gry w golfa?

Golf coraz częściej uprawianym sportem.

Zapewne większość z Was zetknęła się kiedyś z golfem. Niejednokrotnie zapewne natknęliście się na relację z zawodów golfowych, scenę w filmie na polu golfowym czy też mieliście okazję osobiście zagrać na polu golfowym z prawdziwego zdarzenia. Wielu z Was z całą pewnością pomyślała wtedy “fajna gra, ale gdzie w to pograć?”. Na szczęście w ciągu ostatnich kilku lat, golf cieszy się w Naszym kraju coraz większą popularnością, a co za tym idzie, jesteśmy świadkami powstawania wielu nowych pól golfowych. Fakt taki sprawia, że coraz większe grono osób ma dostęp do tego by zacząć swoją przygodę z golfem. W tym momencie pada najważniejsze pytanie – Co składa się na kompletny zestaw do gry w golfa?

Kompletny zestaw do gry w golfa

Na początku każdej przygody z nowym sportem powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, dzięki któremu stawianie pierwszych kroków w nowej dyscyplinie stanie się o wiele łatwiejsze. Dlatego tak ważne jest to, aby sprzęt był dobrany z głową oraz zawierał kompletny zestaw do gry w golfa.
Dla osób, które zaczynają swoją przygodę na polu golfowym, kompletny zestaw do gry w golfa powinien składać się z:

  • zestawu piłek golfowych – okrągłe piłki o specjalnych rozmiarach i wykonane z odpowiedniego tworzywa, po testach, dzięki którym są dopuszczone do gry w golfa
  • zestaw kijów golfowych – główny, niezbędny przyrząd potrzebny do gry w golfa
  • rękawiczki golfowe – często zwiększają przyczepność, poprawiają komfort gry oraz wyczucie kija podczas uderzeń, podstawowy element stroju golfisty.
  • wózek golfowy – rodzaj wózka, który ułatwia się transport akcesoriów do gry podczas przemieszczania się na polu golfowym
  • czapka golfowa – kolejny podstawowy element stroju golfisty, spełnia funkcję ochronną przed promieniami słonecznymi=
  • ręcznik golfowy – akcesorium każdego golfisty, często składający się z grubszej strony wewnętrznej, która służy do czyszczenia brudnego bądź mokrego kija oraz zewnętrznej, która jest bardziej gładka i służy często do wycierania rąk bądź potu, zazwyczaj posiada otwór/zawieszkę do torby.
  • zestaw tee golfowych – kołeczek przypominający literkę T służący do ustawiania piłeczki podczas pierwszego uderzenia
  • torba golfowa – podstawowa część wyposażenia każdego golfisty, pozwoli Nam na transport oraz szybkie schowanie i rozpakowanie Naszych golfowych akcesoriów oraz sprzętu.

Warto pamiętać, że skład kompletnego zestawu do golfa w głównej mierze może także zależeć od zaawansowania samego golfisty. Od poziomu zaawansowania zależeć również będzie rodzaj wybranego sprzętu. Każde akcesorium posiada cały szereg oferowanych produktów, które różnią się od siebie właściwościami, cechami, metodą produkcji, użytym materiałem, konkretnym przeznaczeniem czy też ceną. Możecie być jednak pewni, że wyżej wymieniony zestaw akcesoriów do golfa, pozwoli Wam zacząć przygodę z golfem, a kto wie, być może będzie początkiem wielkiej sportowej kariery.

Odpowiedni, kompletny zestaw golfowy możesz kupić w internetowym sklepie GOLFHELP.

Co składa się na kompletny zestaw do gry w golfa?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *